SCIENCE FOR A BETTER LIFE

B

B - Bayer’s Social Commitment (Społeczne zaangażowanie firmy Bayer)

Nasze społeczne zaangażowanie na rzecz lepszego życia
Bayer i jej pracownicy są mocno zaangażowani w działalność społeczną mającą na celu poprawę warunków życia ludzi. Poprzez liczne, długoterminowe projekty Bayer poszerza możliwości edukacyjne młodych ludzi, promując badania naukowe, zaspokajając potrzeby społeczności lokalnych i wspierając opiekę zdrowotną, jak również realizując programy sportowe i kulturalne.

Bayer uruchamia projekty społeczne
Każdego roku Bayer przeznacza około 50 milionów euro na projekty społeczne mające na celu poprawę warunków życia ludzi.

Zrozumieć naukę
Bayer regularnie prowadzi projekty edukacyjne dla dzieci szkolnych w 14 krajach. Ponad tysiąc pracowników w ramach wolontariatu poprzez praktyczne warsztaty pokazuje jak fascynująca i
ważna jest nauka.Wspieranie młodych i czołowych badaczy

Fundacja Bayer Science & Education wspiera ambitnych młodych ludzi za pomocą grantów, stypendiów i nagród na wszystkich etapach edukacji: uczniów, praktykantów, studentów, naukowców - kluczowy wymóg to innowacyjnośćProgram „Go West”! Opieka medyczna w wiejskich regionach Chin


W wiejskich regionach zachodnich Chin miliony ludzi żyje bez odpowiedniej opieki medycznej. Firma Bayer przyłączyła się do działań rządu Chin, podejmując inicjatywę długoterminowego programu pod nazwą „Go West”, który obejmuje wyposażanie szpitali w sprzęt medyczny oraz szkolenie lekarzy w zakresie medycyny ogólnej, a specjalistów administracji w zakresie zarządzania pracą szpitali.Wsparcie dla wolontariatu
Fundacja Bayer Cares promuje działania pro-aktywne. Fundacja wspiera pracowników i obywateli, którzy zaangażowani są w projekty wolontariackie mające na celu poprawę warunków życiowych w społecznościach zamieszkujących okolice zakładów firmy Bayer. Celem jest wdrażanie nowych pomysłów, które stanowią wzorce do naśladowania i zapewniają społeczeństwu zrównoważone korzyści.Bayer i sport:
Od wielu lat Bayer należy do największych mecenasów sportu rekreacyjnego, młodzieżowego i osób niepełnosprawnych na całym świecie. Około 50000 ludzi korzysta z możliwości oferowanych przez kluby sportowe Bayer. Firma promuje potencjał osób niepełnosprawnych i integracyjną moc sportu poprzez działania Departamentu Sportu Osób Niepełnosprawnych w ramach TSV Bayer 04 Leverkusen, Fundację Herberta Grünewalda oraz inne programy i projekty.Sztuka i kultura

Od ponad 100 lat Bayer promuje kulturę i sztukę. „Bayer Arts & Culture” to atrakcyjny program obejmujący muzykę, operę, taniec, teatr oraz sztukę. Ponadto firma Bayer sponsoruje kilka zespołów muzycznych otwartych zarówno dla pracowników spółki, jak i członków lokalnych społeczności, kształtujących życie kulturalne w miastach, w których znajdują się oddziały firmy.

E

E - External and internal parasites (Pasożyty zewnętrzene i wewnętrzne)

Innowacyjne produkty Bayer leczą zwierzęta hodowlane z takich chorób jak kokcydioza oraz chronią je przed pasożytami wewnętrznymi i zewnętrznymi.


Zdrowie zwierząt jest częścią naszego codziennego życia. Ma również znaczny wpływ na zdrowie publiczne na całym świecie. Bayer oferuje weterynarzom i rolnikom innowacyjne produkty i rozwiązania, które leczą zwierzęta hodowlane i chronią ich zdrowie na całym świecie.


W miarę wzrostu liczby ludności na świecie rośnie również zapotrzebowanie na bezpieczną żywność o wysokiej jakości. Zwierzęta hodowlane, w tym ryby, dostarczają nam ważnych białek zwierzęcych w postaci mleka, jaj i mięsa. Kluczowe znaczenie w zaspokajaniu tego rosnącego zapotrzebowania mają dobre i zrównoważone praktyki rolnicze oraz innowacyjne leki weterynaryjne, stosowane w profilaktyce i leczeniu chorób.


Ochrona zdrowia zwierząt


Czasami dobre zarządzanie hodowlą nie wystarcza, aby zapobiec chorobom zwierząt. Wtedy potrzebne są leki weterynaryjne. Bayer dąży do zapewnienia weterynarzom i rolnikom na całym świecie dostępu do innowacyjnych leków i rozwiązań do leczenia chorób pasożytniczych i zapobiegania im oraz środków przeciwdziałających infekcjom i terapii farmakologicznych zapewniających zdrowie i dobrostan zwierząt hodowlanych.


Partnerstwo na rzecz dobrostanu zwierząt


Bayer wspiera weterynarzy i rolników w dbaniu o dobrostan zwierząt poprzez inicjatywy, które zwiększają świadomość i wiedzę na temat dobrych praktyk hodowlanych oraz propagują wiedzę techniczną. Bayer dostarcza również wskazówki na temat odpowiedzialnego stosowania innowacyjnych leków, aby zapewnić optymalne korzyści zarówno dla zwierząt, jak i dla ludzi.

 

T

T - Tackling Neglected Tropical Diseases (Stawianie czoła lekceważonym chorobom tropikalnym)

Stawianie czoła lekceważonym chorobom tropikalnym
Jeden z Milenijnych Celów Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych to walka nie tylko z AIDS i malarią, lecz także z innymi chorobami, takimi jak lekceważone choroby tropikalne. Choroby te dotykają niemal wyłącznie ludzi żyjących w obszarach wiejskich lub biednych dzielnicach miejskich w
krajach o niskich dochodach. Ich nosicielami są pasożyty albo owady będące nosicielami chorób. Choroby te mogą być śmiertelne, ale przede wszystkim powodują one nieuleczalne powikłania. Firma Bayer ściśle współpracuje ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO), dostarczając darmowych leków
do leczenia choroby Chagasa w Ameryce Łacińskiej oraz śpiączki afrykańskiej. Posiadając wiedzę w zakresie badań nad środkami owadobójczymi, firma Bayer wspiera także walkę z chorobami zakaźnymi przenoszonymi przez owady, takimi jak malaria i gorączka tropikalna (denga).

LifeNet™
Ta siatka przeciwko komarom wykonana z polipropylenu jest trwalszą alternatywą w porównaniu do obecnie stosowanych siatek. Dzięki wyjątkowemu procesowi wysycania środkami owadobójczymi, uzyskano podwyższoną odporność na ich wypłukiwanie w czasie prania.. LifeNet™ to pierwsza siatka przeciw komarom uznana przez WHO za skuteczną nawet po 30 praniach, co zapewnia większą liczbę bezpiecznych nocy. Dlatego też LifeNet™ to nowy standard w technologii ochronnych moskitier.


T

T - Tomato (Pomidor)

Odmiany i nasiona
Pomidory używane w przetwórstwie żywności i pomidory świeże to dwa zupełnie inne rodzaje owoców. Są one uprawiane i zbierane na różne sposoby i dlatego wymagają specjalnych właściwości. Hodowla nasion wymaga szczególnych umiejętności i jest ważną dziedziną gospodarki rolnej. Firma Bayer specjalizuje się w hodowli roślin i zrównoważonej zintegrowanej ochronie zbiorów.Różna jakość, smak i zastosowanie
Pomidory zawierają13 witamin i 17 minerałów. Japończycy preferują różowe, mączyste i słodkie pomidory, natomiast Europejczycy wolą pomidory czerwone i aromatyczne, z dużą ilością miąższu.

Pomidory używane w przetwórstwie żywności
Rosną one nisko na otwartych polach i są zbierane mechanicznie. Są przetwarzane w ciągu kilku godzin po zbiorze.

Pomidory na rynek świeżych owoców i warzyw
Zazwyczaj pochodzą one ze szklarni, gdzie ich pnącza wiją się po sam sufit. Muszą być zbierane ręcznie.

Pomidor Intense™ (rynek świeżych owoców i warzyw)

Ten pomidor nie traci swego soku i jest idealny do krojenia w plastry i kostkę. Kanapki z pokrojonymi pomidorami Intense™ nie stają się rozmokłe i nieapetyczne.

Pomidor koktajlowy (rynek świeżych owoców i warzyw)

Na przykład odmiana pomidora Tropical Cherry na pnączu. Kolor jasnoczerwony, wspaniały smak i soczysta konsystencja.

Pomidor Marmande (rynek świeżych owoców i warzyw)
Na przykład odmiana Marmalindo F1. Doskonale ukształtowany pomidor Marmande. Zielony wierzch sprawia, że prążkowany owoc wygląda bardzo atrakcyjnie, kiedy jest średnio dojrzały. Jako owoc dojrzały jest on ciemnoczerwony; ma długi okres przydatności do spożycia i jest twardy. Aromatyczny smak.

SUN 6366 (dla przetwórstwa)
W Kalifornii jest to pomidor numer jeden używany do przetwarzania. Odmiana ta przynosi bardzo obfite plony doświadczonym hodowcom pomidorów. Dzięki ich wysokiej jakości, owoce nadają się do zastosowania przez przetwórców w szerokiej gamie produktów.

E

E - Effective Haemophilia Treatment (Skuteczne leczenie hemofilii)

Zabezpieczanie VIII czynnika krzepnięca krwi

Hemofilia polega na nieprawidłowym krzepnięciu krwi. Charakteryzuje się niedoborem lub brakiem jednego z czynników krzepnięcia krwi – czynnika VIII w hemofilii A i czynnika IX w hemofilii B. Chorzy na hemofilię narażeni są na utratę krwi podczas krwotoków, spowodowanych skaleczeniami, zranieniami lub urazami, które nie stanowią zagrożenia dla osób zdrowych.

Hemofilię leczy się farmakologicznie, uzupełniając brakujący czynnik krzepnięcia

 

Choroba królów"
Zbadaj linię rodową Królowej Wiktorii pod kątem hemofilii!
Bez VIII czynnika krzepnięcia krwi, ludzie cierpiący na hemofilię A umierali wcześnie, często w wyniku niekontrolowanego krwawienia. Gen VIII czynnika krzepnięcia krwi zakodowany jest w chromosomie X; dlatego mężczyźni mają tylko jedną kopię tego genu, podczas gdy kobiety mają dwie. Jeżeli chłopiec odziedziczy wadliwy gen VIII czynnika krzepnięcia krwi od swej matki, nie ma on innych kopii, które mogłyby to naprawić. Z drugiej strony, dziewczyna dziedziczy nie tylko jeden z dwóch genów swej matki, lecz także jeden gen ojca - co sprawia, że jest dużo mniej prawdopodobne, iż nie będzie ona miała "prawidłowego" genu kodującego VIII czynnik krzepnięcia krwi . Obecność jednego aktywnego genu VIII czynnika krzepnięcia krwi może zrównoważyć obecność kopii wadliwej.

 

L.PL.COM.11.2015.3321

R

R - Remedies for stomach problems (Na dolegliwości układu pokarmowego)

 

Większość z nas każdego dnia musi stawiać czoło różnorodnym wyzwaniom. Znalezienie czasu na spokojne spożycie zrównoważonego posiłku staje się raczej wyjątkiem niż regułą. Może to prowadzić do nieprzyjemnych dolegliwości ze strony układu pokarmowego, szczególnie u osób wrażliwych.


Zadaniem układu pokarmowego jest przetworzenie spożytych pokarmów w taki sposób, aby mogły zostać wykorzystane przez organizm. Wiele czynników może zakłócić ten proces, w tym spożywanie posiłków w zbyt szybkim tempie, nieregularne odżywianie, ostre, tłuste lub kwaśne jedzenie. Mogą prowadzić do powstawania nadmiaru kwasu w żołądku, co może skutkować zgagą i innymi nieprzyjemnymi dolegliwościami ze strony przewodu pokarmowego.

 

Sprawdzone i skuteczne substancje czynne do leczenia nieprzyjemnych dolegliwości układu pokarmowego


Mechanizm działania środków na zgagę i niestrawność opiera się na zastosowaniu węglanu wapnia i węglanu magnezu. Środki te neutralizują nadmiar kwasu żołądkowego, przekształcając go w wodę i inne naturalne substancje.

 


 

L.PL.COM.11.2015.3321