Promocja ekologiczna

II Artystyczny Piknik Ekologiczny Bayera

Nasza aktywność w dziedzinie ekologii układa się w system działań promujących ideę zrównoważonego rozwoju począwszy od edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży, poprzez propagowanie lokalnych ruchów ekologicznych, aż do poziomu technologi i "know how" zintegrowanej ochrony środowiska w przemyśle.

 

II Artystyczny Piknik Ekologiczny Bayera "Ekologia jest trendy"

11 czerwca w niedzielę na warszawskim Barbakanie odbył się II Artystyczny Pikniki Ekologiczny organizowany przez firmę Bayer i fundację Artbarbakan. Piknik towarzyszył wernisażowi pokonkursowej wystawy "Ekologia w obiektywie 2006" oraz wystawie prac fotograficznych znanej podróżniczki i pisarki Beaty Pawlikowskiej. Na uczestników czekał szereg atrakcji m.in. konkursy i warsztaty artystyczne dla dzieci, występy muzyczne oraz giełda ekologicznych produktów spożywczych. Na kilka godzin okolice Barbakanu zmieniają się w kolorowy artystyczny happening pełny ekologicznych atrakcji.

Artystyczny Piknik Ekologiczny "Ekologia jest Trendy" to rodzinna impreza organizowana już po raz drugi pod murami Barbakanu przez firmę Bayer i fundację Artbarbakan. Piknik jest imprezą towarzyszącą wernisażowi wystawy (11.06. - 31.07.2006) nagrodzonych prac w ramach konkursu fotograficznego "Ekologia w obiektywie 2006" (www.ekologiawobiektywie.pl). Konkurs jest z kolei elementem proekologicznych działań Bayra realizowanych w ramach promocji zrównoważonego rozwoju.

- "Z wielką radością przystąpiłam do programu ekologicznego firmy Bayer. Podczas moich podróży na świecie widziałam jak łatwo i szybko można zniszczyć delikatną harmonię między przyrodą a ludźmi. My - ludzie - często zachowujemy się jak jaskiniowcy, którzy mają krzepę w rękach, ale brakuje im paru klepek zdrowego rozsądku. Nie wolno bezmyślnie niszczyć roślin, dręczyć zwierząt i rozrzucać wokół siebie kilogramów śmieci. Trzeba myśleć. Trzeba dbać o świat dookoła. Przyjdzie czas, kiedy będziemy potrzebowali, żeby świat zadbał i o nas - mówi Beata Pawlikowska znana podróżniczka i pisarka."

Atmosferę dobrej zabawy zapewniają artyści, klauni i szczudlarze, którzy w specjalnie na ten cel opracowanym repertuarze prezentowali artystyczną wizję ekologii. Na scenie odbyły się konkursy o tematyce ekologicznej, prowadzone przez lubianych prezenterów telewizyjnych, które w przystępny sposób zwrócą uwagę najmłodszego pokolenia Polaków na skutki ignorancji problemów środowiska naturalnego. Na uczestników czekały super nagrody. Dla najmłodszych artyści z fundacji Artbarbakan przygotowali warsztaty plastyczne.

Wszyscy, którzy odwiedzili Piknik mogli skosztować potraw ekologicznych i od razu je kupić. Piknik zakończył dynamiczny koncert zespołu Desorient, który gra na ekologicznych, zbudowanych własnoręcznie instrumentach. Na murach barbakanu prezentowane są w formie wielkoformatowych fotografii prace nagrodzone w VI już edycji konkursu fotograficznego Bayera "Ekologia w Obiektywie" oraz Beaty Pawlikowskiej. Patronem medialnym Pikniku i Wystaw są Wiedza i Życie, Rzeczpospolita, miesięcznik branżowy Foto, What's UP, The Visitor i TVP 3.