Promocja Ekologiczna

Międzynarodowy Konkurs Malarski dla Dzieci

Międzynarodowy Konkurs Malarski dla Dzieci na temat ochrony środowiska naturalnego jest corocznie organizowany przez UNEP (Program Narodów Zjednoczonych ds. Ochrony Środowiska), japońską fundację Foundation for Global Peace and Environment oraz firmy Bayer i Nikon Corporation. Po raz pierwszy został ogłoszony w 1991 roku. Od tego czasu dzieci z ponad 100 krajów nadesłały kilka milionów prac. Globalny projekt ma na celu pokazanie przyrody i świata widzianych oczami najmłodszych w obliczu teraźniejszych zagrożeń dla środowiska naturalnego.
Od 2008 roku konkurs malarski jest integralną częścią realizowanego przez Bayer Programu Ochrony Klimatu w Polsce, firma została Partnerem Programu dla dzieci w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki.
Co roku inauguracji konkursu towarzyszy wernisaż wystawy nagrodzonych prac, warsztaty plastyczne dla dzieci oraz spotkanie przedstawicieli korpusu dyplomatycznego i rządu z ekspertami ds. środowiska na temat zrównoważonego rozwoju.

 

Wystawy nagrodzonych prac można było dotychczas obejrzeć w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki, na murach warszawskiego Barbakanu oraz w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

 Rok 2008: inauguracja pierwszej wystawy

 Rok 2009: warsztaty plastyczne


 


Rok 2009: wystawa na warszawskim Barbakanie

 Rok 2010: goście wernisażu

 
 

Galeria wszystkich zwycięskich prac XIX edycji konkursu znajduje się pod adresem: www.childrenspaintingcompetition.bayer.com

Informacje na temat aktualnej XX edycji konkursu dostępne są pod linkiem:
http://www.unep.org/tunza/children/inner.asp?ct=competitions&comp=int_comp