Nakarmić głodną planetę

Rozciągające się aż po horyzont tarasy pól ryżowych przypominają dzieło sztuki. Pomiędzy nimi dwóch rolników toruje sobie drogę. Na plecach dźwigają ciężkie kosze. Zdjęcie symbolizuje zobowiązanie Passion to innovate | Power to change, a także chęć znalezienia rozwiązania problemów społecznych, takich jak brak bezpieczeństwa żywnościowego.

Stojąc na swoim poletku ryżowym w prowincji Long My na południu Wietnamu, Tran van Tuong uważnie bada mocne źdźbła obiecujące udane żniwa. Jest zadowolony z tego, co widzi. Ale jeszcze kilka lat temu sprawy miały się inaczej. Jego pole zalała powódź, niszcząc większość zasiewów. — Tego, co udało nam się zebrać, ledwie wystarczyło, żeby nakarmić rodzinę — wspomina plantator ryżu. — Na sprzedaż nie pozostało prawie nic.

Van Tuong mógłby być jednym z rolników uwiecznionych na tym zdjęciu ilustrującym markę pracodawcy. Jego los dzielą miliony właścicieli małych gospodarstw rolnych na całym świecie: ekstremalne zjawiska pogodowe i przestarzałe metody uprawy utrudniają im wyprodukowanie żywności w wystarczających ilościach.

Lepsze zboża – więcej żywności

Liczebność populacji rośnie w niespotykanym dotychczas tempie, co powoduje gwałtowny wzrost popytu na dużą ilość lepszej jakościowo żywności. W 2050 roku naszą planetę będzie zamieszkiwało około 9 miliardów ludzi. A przecież nawet dzisiaj jeden na dziewięć talerzy pozostaje pusty. Pilnie potrzebujemy nowych pomysłów. — Bayer stawia sobie za cel opracowanie innowacyjnych rozwiązań będących odpowiedzią na najważniejsze problemy, przed którymi dziś stoimy. Właśnie to symbolizuje zdjęcie pól ryżowych, które wykorzystaliśmy do promowania marki pracodawcy.

Specjaliści z Bayer opracowują między innymi innowacyjne metody uprawy, zapewniające ochronę ziaren i roślin. Tworzą także nowe odmiany roślin uprawnych, lepiej dostosowane do warunków klimatycznych panujących w różnych częściach świata. Organizują również szkolenia dla rolników oraz zapewniają im dostęp do wiedzy i nowych technologii. W ten sposób firma pomaga rolnikom zwiększyć plony i podnieść ich jakość, upowszechniając jednocześnie zrównoważone praktyki rolnicze. — Takie inicjatywy mają jednocześnie na celu zwiększenie zysku rolników — wyjaśnia Mahesh Girdhar, specjalista w zakresie uprawy ryżu w Bayer CropScience. Rolnicy tacy jak Tran van Tuong cenią sobie pomoc ekspertów, która sprawdza się w praktyce podczas prac polowych.

Bayer realizuje obecnie projekty w ponad 30 krajach i prowadzi współpracę w obszarze badań i technologii z wieloma partnerami z sektora publicznego i prywatnego na całym świecie, przyczyniając się do przyspieszenia tempa zrównoważonych zmian w rolnictwie. W przyszłości firma planuje zwiększyć swój wkład w działania na tym polu, kierując się pasją innowacji i siłą zmian.

Dołącz do nas, jeśli masz w sobie pasję i chcesz zmieniać świat na lepszy.PHOTO CHECK


Tytuł:
Droga do szkoły


Fotograf:
Hoang Hai Thinh


Miejsce:
Wietnam