Zielone dachy

Wysoko nad gwarnymi ulicami Chicago otwiera się całkiem nowy świat. Dorodna sałata, pomidory i zioła wygrzewają się w słońcu na dachu budynku. Młoda kobieta podlewa rośliny na tle wieżowców. Ta scena ilustruje nowe hasło marki pracodawcy Bayer. Zdjęcie nawiązuje go o hasła marki pracodawcy Bayer: Passion to innovate I Power to change.

Tam, gdzie kiedyś widać było jedynie połacie szarej papy i zaniedbane ceglane budynki, dziś w wielu miastach bujnie rosną dzikie kwiaty i warzywa. Zielone dachy są jednocześnie bardzo przydatne: służą do ochłody w upalne dni, chronią systemy kanalizacyjne po ulewnych deszczach, wytwarzają tlen, filtrują powietrze i są siedliskiem dla owadów i zwierząt.

Zielone dachy w Bayer

W Kanadzie i Indiach firma Bayer wcieliła koncepcję zielonych dachów w życie: siedzibę główną Bayer w Toronto wieńczy tętniący roślinnym życiem zielony dach o powierzchni blisko 10.000 metrów kwadratowych. Siedziba w indyjskim mieście Thane, której otwarcie miało miejsce w 2014 roku, może poszczycić się odkrytym ogrodem na dachu, w którym Crop Science uprawia pomidory, oberżynę i różne odmiany papryki. Świeżo zebrane warzywa trafiają na talerze w pracowniczej stołówce lub są wystawiane na loterii. Poza tym, po długim dniu pracy nic nie może równać się z relaksem w promieniach słońca na ławeczkach ustawionych w ogrodzie.
Dołącz do nas, jeśli masz w sobie pasję i chcesz zmieniać świat na lepszy.

PHOTO CHECK


Tytuł:
Podlewanie ogrodu warzywnego na zielonym dachu True Nature Foods w Chicago


Fotograf:
Diane Cook, Len Jenshel


Miejsce:
Chicago


Znane z:
W 2012 roku w Chicago wdrożono „Politykę zrównoważonego rozwoju”. Wymaga ona od prywatnych deweloperów, którzy otrzymują dofinansowanie z budżetu miasta, wdrożenia zrównoważonych, ekologicznych idei. Zielone dachy stały się wtedy popularne, dziś w Chicago znajdziemy ich ponad 500.