Animal Health

Ludzie na całym świecie utrzymują bliskie relacje ze swoimi zwierzętami domowymi, które często traktowane są jak członkowie rodziny i dotrzymują swoim właścicielom towarzystwa w późnym wieku. Zwierzęta hodowlane dostarczają nam jedzenia, od którego wymagamy wysokiej jakości. Celem Bayer jest ochrona i zachowanie zdrowia zwierząt dzięki naszym produktom. Znamy potrzeby naszych klientów – weterynarzy, właścicieli zwierząt i rolników.

Rola zwierząt w naszym życiu, rośnie. Ludzie i zwierzęta żyją coraz bliżej siebie, pojawia się coraz większa potrzeba ochrony ludzi przed zarażeniem chorobotwórczymi patogenami. Bayer od 1919 roku zajmuje pozycję lidera w dziedzinie badań i rozwoju produktów przeznaczonych do ochrony zdrowia zwierząt i zwalczania szkodników. Nieustannie opracowujemy nowe, lepsze produkty i lepsze sposoby ich podawania z korzyścią dla zwierząt będących częścią naszego życia.

Zapobieganie i leczenie

Jednostka Animal Health oferuje szeroki zakres produktów do ochrony psów i kotów przed chorobami przenoszonymi przez pasożyty. Nasza seria produktów Advantage™ do zwalczania pcheł i kleszczy od lat jest liderem na rynku. Jednym z najszybciej zdobywających popularność w tym obszarze produktów jest nasza innowacyjna obroża Foresto™. Gdy zwierzęta chorują, możemy im pomóc, wykorzystując szeroki zakres opcji leczniczych, szczególnie w przypadku infekcji bakteryjnych.

Zwierzęta hodowlane, ryby i pszczoły dostarczają nam żywności w postaci mleka, jaj, mięsa i miodu. Ich zdrowie ma zatem szczególnie ważne znaczenie dla ludzi. Z tego powodu nasze portfolio obejmuje produkty przeznaczone zarówno do leczenia chorych zwierząt, jak i do zapobiegania występowaniu chorób. Przykładem może być nasz innowacyjny immunostymulator Zelnate™. Reprezentuje on całkowicie nowatorskie podejście. Jego działanie polega na wzmacnianiu naturalnych mechanizmów obronnych zwierząt i pozwala zapobiegać chorobom zarówno u pojedyńczych osobników, jak i w calych stadach.

Bayer oferuje weterynarzom i rolnikom innowacyjne leki i rozwiązania, które przyczyniają się do podniesienia jakości życia, zdrowia i dobrostanu zwierząt hodowlanych na całym świecie. Ważne obszary obejmują leczenie chorób pasożytniczych i zapobieganie im, środki zapobiegające infekcjom oraz terapie farmakologiczne i higienę w hodowli zwierząt. Nieustannie dążymy do odkrywania i opracowywania nowych, innowacyjnych terapii, które sprawią, że świat będzie lepszym miejscem do życia dla ludzi i zwierząt.

30 milionów

zwierząt domowych każdego roku jest leczonych naszymi produktami w celu ochrony przed pasożytami zewnętrznymi – podobnie jak 25% zwierząt hodowlanych.

Choroby powodują ból i cierpienie również u zwierząt. Pomagamy właścicielom zwierząt w zwalczaniu bólu i zapewniamy odpowiedzialne leczenie. Uczestniczymy również w projektach dotyczących dobrostanu zwierząt na całym świecie, w tym w projekcie ochrony psów używanych do wykrywania min w Kambodży.

Strategia

Naszym celem w ramach jednostki Animal Health jest wzmocnienie pozycji lidera na rynku produktów dla zwierząt domowych i osiągnięcie rentownego wzrostu na rynku produktów dla zwierząt gospodarskich. Cele te chcemy zrealizować poprzez rozszerzenie naszej działalności badawczo-rozwojowej, wybiórcze licencjonowanie produktów i przejęcia.