25 września 2014

Bayer kupuje Dicoflor®, wiodącą na polskim rynku markę z segmentu produktów dostępnych bez recepty, wspomagających prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego

Warszawa, 25 września, 2014 – Firma Bayer podpisała dziś porozumienie w sprawie zakupu trzech dostępnych na polskim rynku marek produktów wspomagających prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego z firmą Vitis Pharma Sp. z o.o., kontrolowaną przez Dicofarm SpA, z siedzibą w Rzymie. Dicofarm SpA jest spółką prywatną dostarczającą produkty dostępne bez recepty, działającą na rynku farmaceutycznym we Włoszech, Polsce i na świecie

Nabycie wartości materialnych i niematerialnych (typu asset deal) obejmie przeniesienie marek Dicoflor®, Floridral® z Vitis Pharma w Polsce oraz BLF100® z Dicofarm do firmy Bayer. Bayer i Dicofarm nie będą ujawniać finansowych warunków nabycia. Transakcja zostanie przeprowadzona na zwykłych zasadach i według przewidywań ma być sfinalizowana w październiku 2014 r.

– Dzięki tej transakcji rozszerzymy portfolio marek segmentu Consumer Care w Bayer HealthCare, szczególnie w kategorii produktów wspomagających prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego a jednocześnie wzmocnimy pozycję spółki na rynku polskim, który jest drugim najważniejszym rynkiem produktów leczniczych dostępnych bez recepty w Europie Środkowo-Wschodniej. Nowe marki pozwolą również firmie Bayer Consumer Care w Polsce na udostępnienie konsumentom szerszej gamy produktów wspomagających prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego i poprawę ich jakości życia, dzięki innowacyjnym, opartym na badaniach rozwiązaniom w dziedzinie ochrony zdrowia – pod¬kreślił Tobias Boldt, Country Division Head w Bayer Consumer Care (Polska).
– Sukcesy naszych marek budowaliśmy w oparciu o najnowsze osiągnięcia w dziedzinie farmakologii, dietetyki i medycyny. Jesteśmy przekonani, że firma Bayer posiada odpowiednią wiedzę naukową i możliwości marketingowe, aby stworzyć nowe perspektywy dla trzech marek, których dotyczy transakcja w Polsce – zaakcentował Maurizio Acri, prezes Dicofarm SpA.

Dicoflor® jest niekwestionowanym liderem w kategorii probiotyków wspomagających prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego (tworzy florę jelitową o korzystnym oddziaływaniu na zdrowie człowieka), lubianym i szeroko rekomendowanym przez lekarzy i farmaceutów w Polsce, polecanym przez pediatrów. Probiotyki są jedną z najszybciej rozwijających się kategorii w segmencie produktów wspomagających prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego. Dicoflor® i Floridral® to dietetyczne środki spożywcze specjalnego przeznaczenia medycznego, natomiast BLF100® jest suplementem diety, który zawiera bioaktywne białko (laktoferynę) i fruktooligosacharydy (prebiotyki sprzyjające powstawaniu prawidłowej mikroflory jelitowej).

Kontakt:
Monika Lechowska, Tel.; +48 22 5723516
E-Mail: email

Anna Kanmaz , Tel.: +48 22 572 35 06
E-Mail: Anna.Kanmaz@bayer.com

Bayer HealthCare
Grupa Bayer to międzynarodowa firma działająca w trzech kluczowych obszarach: ochrony zdrowia, środków ochrony roślin i wysoko specjalistycznych materiałów. Bayer HealthCare, spółka zależna Bayer AG, której roczna sprzedaż wynosi ponad 18,9 mld EUR (2013), jest jedną z wiodących światowych firm innowacyjnych w zakresie ochrony zdrowia i medycyny. Działalność firmy obejmuje segment Animal Health, Consumer Care, Medical Care oraz Pharmaceuticals. Celem Bayer HealthCare jest dostarczenie innowacyjnych produktów służących ochronie zdrowia i profilaktyce zdrowotnej zarówno ludzi, jak i zwierząt na całym świecie. Bayer HealthCare zatrudnia łącznie 56 000 pracowników (2013) w ponad 100 krajach na całym świecie.
Więcej informacji na stronie www.healthcare.bayer.com. Odwiedź nas również na Facebooku: https://www.facebook.com/healthcare.bayer oraz na Twitterze: www.twitter.com/BayerHealthCare

Bayer Consumer Care
Dział Consumer Care z siedzibą w Whippany, NJ, USA jest częścią Bayer HealthCare. Consumer Care firmy Bayer należy do największych firm farmaceutycznych na świecie oferujących leki dostępne bez recepty oraz suplementy diety. Posiada w swoim portfolio znane światowe marki cieszące sie zaufaniem klientów,. Należą do nich m.in. Aleve®, Alka-Seltzer®, Alka-Seltzer Plus®, Apronax®, Aspirin®, Bactine®, Bayer® Aspirin, Bepanthen®, Bepanthol®, Berocca®, Cal-D-Vita/Elevit®, Canesten®, Flanax®, Flintstones™ Vitamin, Midol®, One A Day® Vitamin, Phillips’® Milk of Magnesia, Redoxon®, Rennie®, Supradyn®, Talcid® i Vital 50 Plus®.

Oświadczenia dotyczące przyszłości
Niniejszy komunikat prasowy może zawierać dotyczące przyszłości oświadczenia opierające się na aktualnych założeniach i prognozach Grupy Bayer lub zarządów poszczególnych podgrup. Istnieje wiele znanych oraz nieznanych rodzajów ryzyka, niewiadomych oraz innych czynników, które mogą spowodować znaczące różnice pomiędzy rzeczywiście osiągniętymi w przyszłości wynikami, sytuacją finansową firmy oraz tempem jej rozwoju a wartościami szacunkowymi zawartymi w niniejszym dokumencie. Do czynników tych należą również te, które zostały opisane w publicznych sprawozdaniach firmy Bayer dostępnych pod adresem www.bayer.com. Firma nie ponosi żadnej odpowiedzialności za aktualizację takich dotyczących przyszłości oświadczeń ani za porównywanie ich zgodności z jakimikolwiek przyszłymi wydarzeniami.