15 października 2012

Biovital Multi Żelki – Nowe witaminy dla dorosłych!

Warszawa, październik 2012 – Firma Bayer wprowadziła na polski rynek innowacyjną formę witamin pod nazwą Biovital Multi Żelki. Są to pierwsze Multiwitaminy dla dorosłych z koenzymem Q10 w formie owocowych żelków od marki Biovital firmy Bayer.

Skład witamin w preparacie Biovital Multi Żelki został tak dobrany, aby wspierać metabolizm energetyczny w organizmie. Biovital Multi Żelki można stosować regularnie i bezpiecznie nawet przez dłuższy czas, a 1 żelek to tylko 6 kalorii. Biovital Multi Żelki to wyjątkowo smaczne witaminy dostępne w 3 owocowych smakach w jednym opakowaniu: pomarańcza, jeżyna i wiśnia.

Preparat zawiera:

  • Witaminy z grupy B: B6, B12
  • Witaminy A, D3, E, C
  • Kwas foliowy, biotynę
  • Oraz koenzym Q10 – NOWOŚĆ w preparacie wielowitaminowym
Koenzym Q10 jest to witamino-podobna, lipofilowa cząsteczka występująca praktycznie we wszystkich żywych komórkach eukariotycznych, pełniąca rolę koenzymu w reakcjach związanych z wytwarzaniem energii. Wytwarzany w organizmie, naturalny koenzym Q10 pełni ważną funkcję jako koenzym reakcji związanych z metabolizmem energetycznym. Wchodzi w skład enzymów łańcucha oddechowego, gdzie jest odpowiedzialny za przenoszenie elektronów. Energia pozyskana w wyniku reakcji łańcucha oddechowego jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu

Badania wykazują, że zazwyczaj Polacy dokonują wyboru preparatu multiwitaminowego bez konsultacji z lekarzem. 46% badanych deklaruje, że stosuje witaminy jeden raz dziennie, 17% 3-6 razy w tygodniu, a kolejne 17% 1-2 razy w tygodniu*. Kobiety stanowią 64% spośród osób badanych, które deklarowały stosowanie preparatów mineralnych lub środków wzmacniających. Najczęściej były to osoby w wieku 20-39 lat. Powody, jakie Polacy podają, sięgając po witaminy, to przede wszystkim uzupełnianie deficytów, wzmocnienie odporności, zwiększenie poziomu energii, troska o wygląd zewnętrzny, ochrona przed stresem, wspieranie sprawności umysłowej, dobre samopoczucie, czy wreszcie „pozostanie młodym”.**

Większość konsumentów sięga po witaminy z rozsądku - dla wzmocnienia zdrowia - ale nie czerpie z tego żadnej przyjemności. Wybór, jaki ma konsument, to głównie duże tabletki, często trudne do połknięcia. Mało kto spodziewa się, że suplementacja witamin może być przyjemnością i na dodatek bez popijania wodą.

Forma witamin w żelkach dla dorosłych odniosła ogromny sukces w Stanach Zjednoczonych. Konsumenci na polskim rynku również bardzo wysoko ocenili pomysł nowego produktu podczas badań jakościowych przeprowadzonych przez Dział Consumer Care firmy Bayer:
  •  78% badanych konsumentów, uważa iż produkt jest świetny/super/ podoba im się
  •  75% badanych konsumentów zadeklarowało chęć zakupu produktu ***
Biovital Multi Żelki dostępny jest w oryginalnym i poręcznym opakowaniu: saszetce 25 szt., którą zawsze można mieć przy sobie, a także w klasycznym opakowaniu butelki 50szt.

Biovital Multi Żelki wyróżniają się przede wszystkim ze względu na:
- innowacyjną formę multiwitaminy w postaci owocowego żelka
- wygodę stosowania, dzięki poręcznej saszetce
- bezpieczeństwo nawet przez dłuższy czas suplementacjiKontakt:

Anna Kanmaz, telefon: +48 22 572 35 06
E-Mail: Anna.Kanmaz@bayer.com


Oświadczenia dotyczące przyszłości
Niniejszy dokument (prezentacja, publikacja itd) może zawierać oświadczenia dotyczące przyszłości, oparte na aktualnych założeniach i przewidywaniach dokonanych przez kierownictwo Grupy Bayer lub podgrupy. Różnorodne ryzyko znane i nieznane, niepewne dane i inne czynniki mogą spowodować różnice faktyczne pomiędzy rzeczywistymi przyszłymi wynikami, sytuacją finansową, rozwojem lub osiągnięciami spółki a podanymi tu szacunkami. Do czynników takich należą czynniki omówione w publicznych raportach Bayer, dostępnych na stronie internetowej www.bayer.com. Spółka nie przyjmuje żadnych zobowiązań co do uaktualniania takich oświadczeń dotyczących przyszłości lub dostosowywania ich zgodnie z przyszłymi zdarzeniami czy rozwojem wypadków.


Informacje o firmie Bayer HealthCare
Grupa Bayer to międzynarodowa firma działająca w takich kluczowych obszarach jak ochrona zdrowia, odżywianie i wysokospecjalistyczne materiały. Firma Bayer HealthCare, spółka zależna Bayer AG, której roczna sprzedaż wynosi ponad 17,2 mld EUR (2011), jest jedną z wiodących na świecie innowacyjnych firm w zakresie ochrony zdrowia i wyrobów medycznych i ma siedzibę w Leverkusen w Niemczech. Działalność firmy obejmuje segmenty Animal Health, Consumer Care, Medical Care i Pharmaceuticals. Celem firmy Bayer HealthCare jest odkrywanie i wytwarzanie produktów służących ochronie zdrowia zarówno ludzi, jak i zwierząt na całym świecie.
Firma Bayer HealthCare zatrudnia 55 700 pracowników na całym świecie (dane z 31 grudnia 2011 roku) i ma swoje oddziały w ponad 100 krajach. Dodatkowe informacje na stronie internetowej www.bayerhealthcare.com.

*TGI, SMG KRC
**Knowledge audit, MediaCom Explore, lipiec 2012
*** EEI, 2011